Tak ma wyglądać nowe Audi Q5. Kolejna odsłona popularnego SUV-a pojawi się w 2024 roku

Całkiem niedawno spotterzy przyuważyli po raz pierwszy zamaskowane egzemplarze nowej generacji Audi Q5. Samochód ten powinien się pojawić na rynku w 2024 roku.

Zdjęcia szpiegowskie pozwoliły już grafikom komputerowym na stworzenie renderingów. Dzięki nim wiemy jak może wyglądać zupełnie nowe Q5.

Oferta Audi poszerzy się o nowy wariant modelu A3. Pokonasz nim wyższe krawężniki (wideo)

Autor z portalu kolesa.ru umieścił w sieci zarówno wizerunek przedniej jak i tylnej części nadwozia. Widzimy tam dużo elementów znanych już nam chociażby z Audi Q4 e-tron.

2024 Audi Q5
2024 Audi Q5 fot. kolesa.ru

Nowe Audi Q5 będzie współdzieliło płytę podłogową MLB z Audi A4 B10. Możemy się więc spodziewać takich samych jednostek napędowych pod maskami obu aut.

Z pewnością znajdzie się wśród nich hybryda plug-in oraz silniki z 48-woltowym układem mild-hybrid. Na szczycie oferty najprawdopodobniej pojawi się wariant SQ5, ale na konkretne parametry jest jeszcze za wcześnie.

Audi Q4 Sportback e-tron 50 quattro. Niemiecki elektryk przejedzie ponad 400 km i ma 299 KM

Audi zapewne zaprezentuje nowe Q5 w dwóch wersjach nadwozia. Obecnie mamy do dyspozycji standardowy wariant oraz nieco bardziej stylowego SUV-a w odmianie coupe nazwanego Sportback.