Tak brzmi nowe BMW M5 G60 (2024). 750-konna hybryda plug-in nie należy do cichych (wideo)

Fani marki BMW, a szczególnie modeli oznaczonych literką M, z pewnością zdają sobie już z tego sprawę. Kolejna generacja BMW M5 będzie hybrydą typu plug-in.

Na szczęście pod maską nadal znajdziesz osiem cylindrów w układzie V no i oczywiście mnóstwo mocy. Najprawdopodobniej taki sam układ pojawi się w BMW XM.

8-cylindrowa hybryda plug-in pod maską topowej limuzyny BMW. Jest szansa na 750-konne M7

Fani mogą się martwić, czy elektryfikacja napędu nie zepsuje doznań z jazdy, chociażby pod względem akustycznym. Mogą oni jednak spać spokojnie, w sieci pojawiło się nagranie, na którym usłyszysz jak brzmi nowe BMW M5.

2024 BMW M5 G60 PHEV
2024 BMW M5 G60 PHEV fot. S. Baldauf/SB-Medien

Wyraźnie słychać dźwięk 4.4 litrowego V8, które najprawdopodobniej wraz z silnikami elektrycznymi generuje aż 750 koni mechanicznych. Dzięki napędowi na cztery koła będzie to naprawdę szybkie auto.

Jest też dobra informacja dla osób martwiących się o wygląd przedniego zderzaka. Nawet przez gruby kamuflaż widać, że w BMW M5 nie pojawią się wielkie, pionowe nerki znane z M3 czy M4.

Koncepcyjne BMW XM (2022) z bliska. Wersja produkcyjna nie będzie się mocno różnić (wideo)

Nowa generacja BMW Serii 5 powinna pojawić się na rynku w 2023 roku. Na sportowy wariant M5 poczekamy natomiast nieco dłużej, bo do roku 2024.