Stare Porsche 911 z elektrycznym silnikiem Tesli podjęło walkę ze spalinową Carrerą GTS (wideo)

Na rynku pojawia się ostatnio coraz większa liczba małych producentów aut, którzy starają się zwrócić na siebie uwagę. Często budują samochody elektryczne na bazie klasycznych modeli.

Jednym z takich projektów jest auto, które zobaczysz na załączonym nagraniu wideo. Do nadwozia pierwszej generacji Porsche 911 zamontowano jednostkę elektryczną z Tesli.

Uważasz, że Porsche 911 Turbo S 992 jest szybkie? Zobacz co zrobił z nim SUV Tesli (wideo)

Generuje ona 450 koni mechanicznych i 400 niutonometrów momentu obrotowego. Napęd jest przenoszony na tylną oś, a samochód w tej konfiguracji waży 1 275 kilogramów. To o 235 kilogramów mniej niż jego rywal.

A rywalem jest seryjne Porsche 911 Carrera GTS generacji 992. Tam za napęd odpowiada 3.0 litrowy bokser o mocy 480 koni mechanicznych i momencie obrotowym wynoszącym 570 niutonometrów.

W tym konkretnym egzemplarzu dodatkowo mamy do czynienia z 7-biegową skrzynią manualną. Zapewne utrudniło to trochę start nowemu Porsche, ale dzięki temu rywalizacja była jeszcze bardziej zacięta.

Porsche 911 Turbo S szybsze od Tesli Model S Plaid? Wystarczy, że kupisz pakiet za 49 520 zł

Kierowca elektrycznego 911 po chwili przypomniał sobie, że nie przestawił napędu w najmocniejszy tryb. Dość znacznie poprawiło to jego wyniki. Niestety, w próbie hamowania widać jak dużo daje system ABS.