Silnik 2.0 TDI ląduje pod maską Volkswagena Multivana. Ceny zaczynają się od 176 270 złotych

W momencie premiery nowego Volkswagena Multivana w czerwcu 2021 roku pokazano go tylko i wyłącznie w benzynowej wersji napędowej. Teraz do oferty dołącza wariant wysokoprężny. Pod maską Volkswagena Multivana możesz zamówić 4-cylindrową, 2.0 litrową jednostkę TDI. Generuje ona moc 150 koni mechanicznych oraz moment obrotowy wynoszący 360 niutonometrów.

Volkswagen Multivan
Volkswagen Multivan

Już w standardzie auto wyjeżdża z salonu z 7-biegową automatyczną przekładnią dwusprzęgłową DSG. Przekazuje ona moc i moment na przednie koła Multivana.

Volkswagen deklaruje, że średnie zużycie paliwa przy tej jednostce napędowej wyniesie 6.8 litra na 100 kilometrów w cyklu mieszanym. Na pokładzie znajduje się 58-litrowy zbiornik, co ma pozwolić na zasięg około 900 kilometrów.

Volkswagen Multivan
Volkswagen Multivan

Multivanem z silnikiem TDI będziesz w stanie holować przyczepę o masie do 2 000 kilogramów oraz załadować do środka 820 kilogramów ładunku. Auto można zamówić w wersji krótkiej oraz długiej, a w środku znajdziesz od 5 do 8 foteli.

W polskich salonach ceny VW Multivana TDI zaczynają się od 176 270 złotych za wariant o długości L1. Przedłużenie nadwozia będzie się wiązało z podniesieniem kwoty zakupu do 182 370 złotych.

Źródło: Volkswagen