Seryjny licznik nie przewiduje takich prędkości. 500-konne Audi A3 stać na więcej (wideo)

Zdecydowana większość samochodów po tuningu wyróżnia się już z daleka. Są też jednak takie osoby, które skupiają się wyłącznie na zmianach niewidocznych na pierwszy rzut oka.

Dzięki temu są w stanie mocno zaskoczyć innych kierowców na drodze. Takich, którzy nie spodziewają się potencjału drzemiącego pod maską seryjnie wyglądającego auta.

Nowe Porsche Macan GTS pokazuje co potrafi na autostradzie. “Ale to jest szybkie” (wideo)

Jednym z takich przykładów jest Audi A3, które zobaczysz na załączonym nagraniu wideo. Autor filmu zabrał je na próbę autostradową za naszą zachodnią granicę.

Pod maską tej A3 z 2003 roku pracuje 3.2 litrowy silnik VR6. Właściciel postanowił dorzucić do niego między innymi turbosprężarkę, co pozwoliło na uzyskanie mocy 508 koni mechanicznych i momentu obrotowego 617 niutonometrów.

Takie parametry zapewniają sprint do 100 km/h w 3,8 sekundy. Rozpędzenie się od 100 do 200 km/h zajmuje mniej niż 8 sekund. Mało kto spodziewa się takich fajerwerków po starej A3.

Ile wyciągnie francuska rządówka na niemieckiej autostradzie? “Tu nie o to chodzi” (wideo)

Tym razem niestety ruch na niemieckiej autostradzie okazał się dosyć spory. Mimo tego udało się zamknąć licznik wyskalowany do 280 km/h. Audi miało jednak ochotę na nieco więcej.