Rodzinny sedan w walce ze sportowymi coupe. BMW M5 CS kontra Lamborghini i Nissan (wideo)

W dzisiejszych czasach na rynku motoryzacyjnym można znaleźć sporo propozycji dla osób, które szukają połączenia szybkiej jazdy i praktyczności. Sportowe sedany, kombi, czy nawet SUV-y cieszą się sporą popularnością.

Jednym z najszybszych sedanów obecnie na rynku jest BMW M5 CS. 635 koni mechanicznych i 750 niutonometrów, wykrzesanych z 4.4 litrowego V8, rozpędza to auto do 100 km/h w 3,0 sekundy.

Gość z BMW M5 CS nie boi się stawać do walki nawet z Ferrari. “Co za maszyna!” (wideo)

Redakcja CarWow stwierdziła, że sprawdzi jak ma się to w porównaniu do Lamborghini Aventadora SVJ i Nissana GT-R Nismo. Żeby nie było tak łatwo, test przeprowadzono podczas deszczu.

Parametry włoskiego coupe zapewne znasz już na pamięć. Mamy tam 6.5 litrowy silnik V12, 770 koni mechanicznych i 720 niutonometrów momentu obrotowego.

Nieco mniej, bo 600 koni mechanicznych i 652 niutonometry oferowane są przez 3.8 litrowe V6 kierowcy Nissana GT-R Nismo. Jest to najstarsza konstrukcja w stawce.

Ale to BMW M5 CS jest szybkie. Nie mogło sobie z nim poradzić nawet 700 KM Porsche (wideo)

Każdy z samochodów posiada automatyczną skrzynię biegów oraz napęd na wszystkie koła. Który poradzi sobie najlepiej na mokrej nawierzchni? Zapraszamy na krótki seans.