Porsche chce zbudować własną sieć ładowarek. Do 2030 roku 80% sprzedaży zajmą elektryki

Obecnie jedynym producentem samochodów, który oferuje dużą sieć własnych ładowarek, jest Tesla. W naszym kraju niestety obecność Superchargerów jest bardzo znikoma.

Teraz do tej gry postanawia włączyć się również Porsche. Niemcy oficjalnie zapowiedzieli, że też chcieliby zbudować stacje, na których postawią wyprodukowane przez siebie urządzenia.

W 2021 roku prawie połowa (!) klientów Porsche wybrała wariant z napędem zelektryfikowanym

Sprzedaż aut elektrycznych w przypadku Porsche rośnie. Model Taycan sprzedawał się ponad dwukrotnie lepiej w roku 2021 niż w 2020. Znalazł większą liczbę nabywców niż legendarne 911

Porsche Taycan
Porsche Taycan

Do 2030 roku producent przewiduje, że 80 procent osób będzie wyjeżdżało z ich salonów za kółkiem samochodu napędzanego prądem. Mają w tym pomóc oczywiście kolejne elektryczne modele, takie jak 718 czy Macan.

Własna sieć ładowarek ułatwi klientom podróżowanie bezemisyjnymi Porsche. Urządzenia o dużej mocy skutecznie skracają czas potrzebny na wydłużenie zasięgu.

Pokazał elektryczną moc swojego Porsche. Wcisnął gaz do dechy i “tyle go widzieli” (wideo)

Już teraz niektórzy producenci stosują swoje systemy płatności. Za pomocą jednej karty możesz korzystać z urządzeń różnych operatorów, co znacznie ułatwia ładowanie. Nie jest to jednak to samo, co własna sieć ładowarek.