Porsche Carrera GT przeleciała z prędkością 330 km/h. “Tego diesla mogłeś wyłączyć” (wideo)

Jeśli nie od dziś interesujesz się motoryzacją, z pewnością kojarzysz taki model Porsche jak Carrera GT. To supersamochód, który produkowano w latach 2003-2006.

Zbudowano tylko 1270 egzemplarzy i każdy z tych, które jeszcze istnieją, nabierają powoli na wartości. Są one łakomym kąskiem dla kolekcjonerów.

Zawieszenie Porsche Carrera GT się rozsypało. “Może dlatego zginął Paul Walker?” (wideo)

Za napęd odpowiada tam genialnie brzmiące V10 o pojemności 5.7 litra. Oprócz wysokiego dźwięku generuje ono 612 koni mechanicznych i 590 niutonometrów momentu obrotowego.

Takie parametry pozwalają na przyspieszenie do 100 km/h w 3,9 sekundy i osiągnięcie prędkości 334 km/h. Porsche Carrera GT dostępna była tylko w konfiguracji z 6-biegową skrzynią manualną, co powoduje niemałe problemy z użytkowaniem auta w normalnych warunkach.

Na załączonym nagraniu wideo zobaczysz jak jeden z egzemplarzy przelatuje obok gościa z kamerą stojącego na poboczu autostrady. Wierząc opisowi filmu, Porsche miało w tym momencie na liczniku 330 km/h, czyli prawie prędkość maksymalną.

Pokazał jak w tunelu wyje 5.7-litrowe V10. Do dziś nie zrobili lepiej brzmiącego Porsche (wideo)

Internauci nie mogą jednak wybaczyć autorowi, że nie wyłączył silnika diesla w swojej furgonetce. Charakterystyczny klekot zakłócił wspaniałe brzmienie wolnossącej V-dziesiątki.