Podjarał się, że w końcu otworzyli Nurburgring. Przesadził na zakręcie w swoim BMW M3 (wideo)

Na ten weekend czekało bardzo wielu miłośników szybkiej jazdy. Po zimowej przerwie ponownie otwarto dla wszystkich Północną Pętlę Nurburgringu, ruszyło Touristenfahrten.

Teraz po zakupieniu biletu w cenie 25 lub 30 euro możesz swoim własnym autem przejechać się po 20-kilometrowej trasie jednego z najtrudniejszych torów wyścigowych na świecie.

Jesienią też można poszaleć na Nurburgringu. On wybrał do tego stare Porsche w manualu (wideo)

W sieci pojawiły się już nagrania z pierwszych przejazdów w tym roku. Niestety niektórym kierowcom już tego dnia udało się stracić panowanie nad swoim autem i wylądować na poboczu.

Jednym z najbardziej efektownych zdarzeń był poślizg właściciela BMW M3 E46. Na szczęście obyło się chyba bez poważniejszych uszkodzeń i skończyło się na strachu. Uśmiechnięty kierowca po chwili pojechał dalej.

Pod maską tej generacji M3 pracuje 3.2 litrowy silnik R6. Generuje on moc 343 koni mechanicznych i moment obrotowy wynoszący 365 niutonometrów. Trafia to na tylną oś za pośrednictwem 6-biegowej skrzyni manualnej lub 6-stopniowego SMG.

Rodzinną Skodą nie chciał ustąpić Porsche na torze. 911 siedziało mu na zderzaku (wideo)

Podczas Touristenfahrten trzeba dość mocno uważać na innych uczestników. Nigdy nie wiesz z kim masz do czynienia i jak duże jest jego doświadczenie jazdy po torze.