Oto następca Kadjara. Renault Austral (2022) oficjalnie. Pod maską nawet 200 KM (wideo)

Od dawna zapowiadany następca Renault Kadjar ujrzał wreszcie światło dzienne. W Dzień Kobiet Francuzi pokazali nam zupełnie nowy model nazwany Austral.

Jest to pierwszy samochód tej marki zbudowany na platformie CMF-CD trzeciej generacji. Do dyspozycji klientów oddano hybrydowe układy napędowe w kilku wariantach.

2022 Renault Austral
2022 Renault Austral

Renault Arkana w tej wersji byłaby prawdziwą kosą. Pod maską ponad 300 KM, atak na Cuprę

Mamy trzy miękkie hybrydy i najsłabsza z nich oparta jest o benzynowy, 1.2 litrowy silnik 3-cylindrowy o mocy 130 koni mechanicznych, połączony z 48-woltową baterią litowo-jonową. Tutaj zmiana biegów odbywa się za pomocą 6-stopniowej przekładni manualnej napędzającej przednie koła.

Kolejna opcja powstała we współpracy z Mercedesem. Tutaj pod maską pracuje 1.3 litrowy silnik 4-cylindrowy, który połączono z 12-woltowym systemem. Zamawiając samochód z manualną skrzynią biegów układ zapewni Ci 140 koni mechanicznych, a wybierając przekładnię automatyczną moc ta wzrasta do 160 koni mechanicznych.

2022 Renault Austral
2022 Renault Austral

Na szczycie oferty napędowej widnieje pełna hybryda E-Tech. Tu klient może się zdecydować na wariant o mocy 160 lub 200 koni mechanicznych. Pod maską pracuje jednostka benzynowa o pojemności 1.2 litra.

Wewnątrz od razu uwagę zwrócisz na dwa wielkie 12-calowe ekrany OpenR umieszczone na desce rozdzielczej. Obsługują one nowy system oparty o technologię Google.

2022 Renault Austral
2022 Renault Austral

Na pokładzie znajdują się aż 32 systemy wspomagania kierowcy, mamy też układ czterech kół skrętnych 4Control Advanced. Bagażnik, w zależności od wersji i wyposażenia ma od 430 do 575 litrów pojemności.

Nowością w ofercie jest poziom wyposażenia Esprit Alpine. Wyróżnia się ona bardziej sportową stylistyką z zewnątrz, fotelami obitymi alcantarą, szarym matowym lakierem i 20-calowymi felgami. Wygląda to bardzo efektownie.

2022 Renault Austral
2022 Renault Austral

Hybrydowe Renault Arkana Intens E-Tech nas nie zawiodło. Przejechaliśmy nim 15 tys. kilometrów

Zamówienia w polskich salonach Renault można będzie składać od połowy 2022 roku. Pierwsze egzemplarze pojawią się u klientów w czwartym kwartale 2022. Ceny poznamy w ciągu najbliższych miesięcy.