On nie wyrzuca zużytych opon z Pagani na śmietnik. “Jeszcze kiedyś na nich zarobię” (wideo)

Już niedługo nadejdzie moment, w którym przed zakładami wulkanizacji ustawią się kolejki. Kierowcy będą chcieli w końcu wymienić opony na letnie.

Jeśli gumy, które właśnie zdejmujesz, są już zużyte, zapewne przeznaczysz je do utylizacji. Są jednak nieliczne przypadki, w których warto zachować nawet mocno zużyte sztuki.

Pagani Huayra Hermes
Pagani Huayra Hermes

Wydał w serwisie 80 000 złotych. Teraz jego Pagani Huayra Hermes jest jeszcze lepsza (wideo)

Właśnie w taki sposób postąpił Manny Khoshbin, popularny inwestor nieruchomości, który może się pochwalić naprawdę pokaźną kolekcją supersamochodów. Niedawno postanowił wymienić na nowe opony w swoim Pagani Huayra Hermes Edition.

Mogłoby się wydawać, że osoba tak majętna będzie miała gdzieś przechowywanie starych gum „na wszelki wypadek”. W tej sytuacji wygląda to jednak nieco inaczej.

Na felgach Pagani, które opuściło fabrykę w 2016 roku, montowano opony zaprojektowane specjalnie dla modelu Huayra. Obecnie się już ich nie produkuje, więc w pewnym sensie jest to produkt kolekcjonerski, którego wartość może wzrosnąć.

Pagani Huayra Hermes Edition
Pagani Huayra Hermes Edition

Pagani Huayra Hermes Edition to jedyny na świecie egzemplarz, w którego projekt zaangażowano dom mody Hermes. Auto wyróżnia się stylistycznie od pozostałych Pagani dość znacznie.

Dziennie robisz więcej kilometrów, niż on swoim Pagani przez 5 lat. Ma tylko jedną wadę (wideo)

Za napęd odpowiada tutaj 6.0 litrowe V12, które generuje moc 730 koni mechanicznych i moment obrotowy wynoszący 1000 niutonometrów. Przyspieszenie do 100 km/h trwa tylko 3,3 sekundy, a prędkość maksymalna wynosi 360 km/h.