Od 10 marca nie zamówisz hybrydy plug in w salonie Audi. Przerwa w produkcji A4, A5, A6 i A7

Kryzys dotyczący zbrojnego ataku Rosji na Ukrainę sięga również europejskich klientów rozglądających się za nowymi samochodami. Kolejni producenci wstrzymują zamówienia na niektóre modele.

Wcześniej, w związku ze wstrzymaniem dostaw materiałów produkowanych w Ukrainie, Volkswagen zatrzymał pracę w dwóch fabrykach budujących auta elektryczne. Mowa o siedzibach w Zwickau i Dresden, skąd dziennie wyjeżdżało ponad 1000 samochodów VW ID.3, ID.4, ID.5, Cupra Born czy Audi Q4 e-tron.

Daimler Truck i Volvo blokują sprzedaż w Rosji. Volkswagen zamyka fabryki aut elektrycznych

Z najnowszych informacji wynika, że w salonach Audi od 10 marca nie będzie już możliwości zamówienia żadnego modelu hybrydowego typu plug-in. Jeśli masz więc taki zamiar, radzimy się pospieszyć.

Ponadto, w dniach od 7 do 11 marca zostanie zatrzymana linia produkcyjna montująca Audi A4 i A5. Podobnie sprawa wygląda z Audi A6 i A7, tutaj jednak przerwa będzie nieco dłuższa, potrwa od 7 do 18 marca.

Audi Q4 Sportback e-tron 50 quattro. Niemiecki elektryk przejedzie ponad 400 km i ma 299 KM

Możemy się spodziewać, że podobne komunikaty zostaną niedługo opublikowane przez większą liczbę producentów samochodów. Motoryzację czekają bardzo trudne czasy.