Na lotnisku zagrzmiało. Cztery wielkie SUV-y pokazały moc swoich silników V8 (wideo)

W wyścigach równoległych biorą udział nie tylko sportowe coupe. Autorzy załączonego nagrania postanowili zorganizować pojedynek wielkich SUV-ów z 8-cylindrowymi silnikami pod maską.

Pierwszym zawodnikiem jest Land Rover Defender 90 z 5.0 litrowym V8. Doładowana kompresorem jednostka generuje 525 koni mechanicznych i 625 niutonometrów momentu obrotowego.

Dźwięk silnika tego SUV-a przyprawia o ciarki. G-Power “odblokował” 4.4-litrowe V8 (wideo)

Następny w kolejności jest Mercedes-AMG G 63. Tam za napęd odpowiada 4.0 litrowe V8 biturbo, które daje kierowcy do dyspozycji 575 koni mechanicznych oraz 850 niutonometrów.

Reprezentant Włoch to Jeep Wrangler Rubicon z silnikiem o największej pojemności w zestawieniu. 6.4 litrowe V8 rozwija moc 470 koni mechanicznych i moment obrotowy wynoszący 637 niutonometrów.

Na końcu linii startu ustawiło się natomiast BMW X7 M50i. 4.4 litrowe V8 przekazuje na wszystkie koła moc 530 koni mechanicznych oraz moment obrotowy 750 niutonometrów.

Nie możesz się doczekać BMW X7 M? Tuner Dahler ze Szwajcarii ma coś dla Ciebie (wideo)

Który z nich okaże się najszybszy? Redakcja CarWow standardowo już przygotowała serię wyzwań. Mamy tam wyścig ze startu zatrzymanego, z rolki oraz próbę hamulców.