Mercedes-AMG zabrał ich na autonomiczną przejażdżkę po torze. “Dziwne uczucie” (wideo)

Producenci samochodów pracują intensywnie nad systemami jazdy autonomicznej. Tego typu rozwiązanie już wkrótce powinno ułatwić kierowcom pokonywanie tras, sprawi też, że jazda będzie bardziej komfortowa.

Obecnie w tej dziedzinie mamy dwie marki, które są już na bardzo zaawansowanym poziomie: Tesla i Mercedes-Benz. Niemcy wygrali wyścig ogłaszając, że wkrótce w pełni autonomiczna jazda będzie w ich autach legalna.

Mercedes pokonał Teslę. Ma pierwszy samochód z legalnym systemem autonomicznym (wideo)

Tym razem pochwalili się jeszcze jedną funkcją, którą zaimplementowano w Mercedesie-AMG GT 63 S 4-Drzwiowym Coupe 4MATIC+. Samochód jest w stanie samodzielnie pokonać szybkie okrążenie na torze wyścigowym.

Prezentację tej funkcji możesz zobaczyć na załączonym nagraniu wideo. Ze względów bezpieczeństwa ograniczono prędkość maksymalną do 170 km/h. Musi być to naprawdę dziwne uczucie dla osób przebywających wewnątrz.

639-konny Mercedes pokonuje kolejne kółka w niemalże identycznym tempie. Pytanie, czy kiedykolwiek zobaczymy wyścigi samochodów bez kierowców na pokładzie? To byłoby interesujące.