Jeszcze nie zdążył złożyć dachu i już zaczął kręcić bączki. Niecierpliwy za kółkiem Porsche (wideo)

Jednymi z samochodów, które dają najwięcej przyjemności z jazdy są zdecydowanie sportowe kabriolety. Mamy na rynku mnóstwo takich propozycji, od Forda Mustanga po Ferrari SF90 Aperta.

Rozstrzał cenowy jest naprawdę ogromny. Gdzieś w samym jego środku możemy znaleźć na przykład Porsche 911 Turbo S Cabrio. Samochód kosztujący 1 214 000 złotych zapewnia kosmiczne osiągi.

Tutaj nie będziesz narzekał na brak karbonu. Pokryli nim całe Porsche 911 Turbo S (wideo)

Za napęd odpowiada tu turbodoładowany, 3.8 litrowy, 6-cylindrowy bokser. Generuje on moc 650 koni mechanicznych i 800 niutonometrów momentu obrotowego. To pozwala na sprint do 100 km/h w 2.8 sekundy.

Operacja otwierania czy zamykania dachu trwa tylko 12 sekund. W mgnieniu oka możemy zmienić wygląd naszego auta. Funkcja ta dostępna jest nawet podczas jazdy, wystarczy nie przekraczać 50 km/h.

Właściciel zielonego egzemplarza, którego zobaczysz na załączonym nagraniu wideo, nie mógł się już oprzeć. Wcisnął gaz do dechy jeszcze zanim zakończył się proces chowania dachu.

Porsche 911 Turbo S szybsze od Tesli Model S Plaid? Wystarczy, że kupisz pakiet za 49 520 zł

Efektowny bączek na mokrej nawierzchni wywołał wielki uśmiech na twarzy kierowcy. Nie ma co się dziwić, w końcu ma do dyspozycji jedno z najszybszych Porsche w ofercie.