Hondziarz rozpędził się do 300 km/h. Silnik Civica Type R kręcił się jak opętany (wideo)

Honda Civic to auto, które kojarzy każdy z nas. Japoński kompakt jest w Polsce bardzo popularny i ceniony. Jego sportową odmianę uwielbiają miłośnicy szybkiej jazdy po zakrętach.

Dopiero co poznaliśmy 11 generację Civica przeznaczoną na nasz rynek. Na wariant Type R musimy jeszcze trochę poczekać, ale Honda już od jakiegoś czasu zasypuje nas jej zapowiedziami.

Honda Civic e:HEV hatchback (2022) oficjalnie. Pod maską hybryda 2.0 o mocy 184 KM (wideo)

Najszybszym do tej pory Civiciem Type R jest zatem 10. generacja. Pod jej maską pracuje 2.0 litrowy, turbodoładowany silnik benzynowy. Generuje on moc 320 koni mechanicznych i moment obrotowy 400 niutonometrów.

Producent deklaruje, że przyspieszenie do 100 km/h zajmuje tylko 5,7 sekundy. Maksymalna prędkość, do jakiej będziesz w stanie się rozpędzić to natomiast 270 km/h.

Honda Civic Type R Limited Edition
Honda Civic Type R Limited Edition przód

Właściciel egzemplarza widocznego na nagraniu wyciągnął ze swojego Type R-a jeszcze więcej. Przez chwilę na prędkościomierzu mógł zobaczyć magiczną liczbę 300.

Honda nie pozwala zapomnieć o nowym Civicu Type R. Mamy kolejne zdjęcia z testów na torze

Nie wiemy niestety czy dokonał tego seryjnym egzemplarzem, czy pod maską zastosowano jakieś modyfikacje. Tak czy siak, z pewnością będzie się teraz chwalił kolegom jak szybkie ma auto.