Audi i Tesla nie dały mu rady. BMW M3 z napędem xDrive jest piekielnie szybkie (wideo)

BMW M3 G80 to pierwsza generacja tego modelu, którą producent postanowił zaoferować z napędem na wszystkie koła xDrive. Jest to niedawno wprowadzona opcja, auto w tym wariancie kosztuje 463 900 złotych.

Samochód ten jest dostępny wyłącznie w wersji Competition, co oznacza że pod maską pracuje 3.0 litrowa jednostka R6, która generuje moc 510 koni mechanicznych i moment obrotowy wynoszący 650 niutonometrów.

W banalny sposób sprawili, że BMW X3 M jest tak samo szybkie jak BMW M3 xDrive (wideo)

Redakcja CarWow postanowiła zestawić taki właśnie egzemplarz z samochodami, które napęd na wszystkie koła posiadają od zawsze. Na linii startu stanęła Tesla Model 3 Performance oraz Audi RS5 Sportback.

Elektryczne auto ze Stanów Zjednoczonych posiada dwa silniki, po jednym na każdej osi. Łącznie oferują moc 460 koni mechanicznych i 640 niutonometrów momentu obrotowego.

Audi RS5 Sportback skrywa pod maską 6-cylindrową jednostkę w układzie V. 2.9 litrowy silnik daje kierowcy do dyspozycji 450 koni mechanicznych oraz moment obrotowy wynoszący 600 niutonometrów.

Który z nich okaże się najszybszy? Na załączonym nagraniu wideo zobaczysz wyścigi ze startu zatrzymanego, ze startu lotnego oraz próbę skuteczności układu hamulcowego.