Gość z Porsche odpuścił, bo przypomniał sobie aktualne ceny paliw. Elektryk cisnął dalej (wideo)

Niektóre odcinki niemieckich autostrad nadal pozostają bez żadnego ograniczenia prędkości. Już wkrótce może się to zmienić i w całych Niemczech pojawią się znaki z liczbą '130′.

Póki jednak jeszcze to nie nastąpiło, na motoryzacyjnych kanałach YouTube nie brakuje nagrań z próbami osiągania prędkości maksymalnych. Biorą w nich udział przeróżne auta.

Polestar O2 Concept. Ma na wyposażeniu drona, który będzie nagrywał Twoje przejażdżki (wideo)

Tym razem możesz zobaczyć w pełni elektryczne szwedzkie auto. To Polestar 2, który niestety nie jest jeszcze oficjalnie dostępny w naszym kraju.

Za napęd w tym modelu odpowiadają dwa silniki o łącznej mocy 408 koni mechanicznych i momencie obrotowym wynoszącym 660 niutonometrów. Napęd na wszystkie koła pozwala na sprint do 100 km/h w 4,7 sekundy.

Prędkość maksymalna, jak w większości aut elektrycznych, jest dość mocno ograniczona. W przypadku Polestara 2 Long Range Dual Motor wynosi ona 205 km/h.

Zabrał Forda Fiestę ST (2022) po liftingu na autostradę. Z 1.5 l R3 wycisnął 237 km/h (wideo)

Pod koniec nagrania autor postanowił sprowokować posiadacza Porsche Panamery Sport Turismo. Na filmie słychać, że kierowca złapał przynętę, ale po chwili zwątpił i zjechał na prawy pas. Być może przypomniał sobie o aktualnych cenach benzyny.

https://youtu.be/-D3cz2mO47w?t=272