Fiat E-Ulysse (2022) oficjalnie. Elektryczny van przejedzie do 330 km i przewiezie nawet 8 osób

Do oferty Fiata dołącza właśnie w pełni elektryczny Van. Model E-Ulysse to technologiczny bliźniak samochodów takich jak: Peugeot e-Traveller, Citroen e-Spacetourer czy Opel Zafira-e Life.

Klienci mają do wyboru jedną z dwóch pojemności akumulatorów. Standardowo Fiat E-Ulysse wyposażony jest w baterie 50 kWh, które zapewnią do 230 kilometrów zasięgu. Opcjonalna pojemność 75 kWh wydłuża go do 330 kilometrów.

Fiat E-Ulysse
Fiat E-Ulysse

Kolejne Fiaty zyskują napęd hybrydowy. Wiosną w salonach pojawi się 500X Hybrid i Tipo Hybrid

Ładowanie może się odbywać z prędkością do 100 kW. Dzięki temu zaledwie w 30 minut będziemy w stanie „zatankować” do 80 procent.

Na przedniej osi pracuje silnik elektryczny, który generuje moc 136 koni mechanicznych i moment obrotowy wynoszący 260 niutonometrów. Przyspieszenie do 100 km/h zajmuje 13,5 sekundy, ale oczywiście nie to w tym aucie jest najważniejsze. Producent ograniczył prędkość maksymalną do 130 km/h.

Fiat E-Ulysse
Fiat E-Ulysse

Wewnątrz wygodnie może podróżować nawet osiem osób. W razie potrzeby fotele można wyjąć i dzięki temu uzyskać przestrzeń bagażową o pojemności 4 900 litrów.

W zależności od potrzeb klient może się zdecydować na samochód ze standardowym lub wydłużonym nadwoziem. Na liście opcjonalnego wyposażenia znajdziesz między innymi ksenonowe reflektory, panoramiczny dach, czy elektrycznie otwierane drzwi boczne i klapę bagażnika.

Fiat E-Ulysse
Fiat E-Ulysse

Kolejny znaczek pojawił się na grillu popularnego dostawczaka. Fiat Ulysse i Scudo (2022) oficjalnie

Salony Fiata zaczną przyjmować zamówienia jeszcze w tym miesiącu. Pierwsze dostawy przewidziane są na początek maja. Niestety nie znamy jeszcze polskiego cennika Fiata E-Ulysse.