Elektryczna Puma i dwa nowe SUV-y od Forda. Tak wygląda plan na najbliższe dwa lata (wideo)

Wielu producentów samochodów ostatnio prezentuje swoje plany dotyczące swojej przyszłości. Już wkrótce na rynku pojawi się mnóstwo nowych w pełni elektrycznych aut.

Tym razem otrzymaliśmy trochę informacji od Forda. Niedawno na nasz rynek wkroczył zasilany prądem e-Transit, który będzie dostępny w aż 22 wariantach.

Ford E-Transit jest dostępny w aż 22 wariantach. Ceny w Polsce startują od 223 570 zł (wideo)

Ford EV
Ford EV

Do 2024 roku Ford zamierza znacznie poszerzyć ofertę aut elektrycznych. Na rynku będą dostępne cztery crossovery i pięć dostawczaków z takim rodzajem napędu.

Jeśli chodzi o osobówki, do Mustanga Mach-E wkrótce dołączy Ford Puma i dwa zupełnie nowe modele. Elektryczna oferta dostawczaków będzie się składała z Transita Couriera, Tourneo Couriera, Transita Custom, Tourneo Custom i wspomnianego wyżej E-Transita.

Ford Fabryka Kolonia
Ford Fabryka Kolonia

Do 2026 roku Ford zamierza osiągnąć roczną sprzedaż samochodów elektrycznych na poziomie 600 000 egzemplarzy. Na rozwój producent planuje wydać prawie 9 miliardów złotych.

Ford Mustang Mach-E GT. Jak wygląda życie z 487-konnym elektrykiem w okresie zimowym?

Według obecnych planów, w 2035 roku marka ma osiągnąć zerowy poziom emisji CO2. Zarówno jeśli chodzi o sprzedawane pojazdy jak i cały proces dostaw i produkcji.