BMW M340i xDrive pokazuje co potrafi. “Dobry wybór, jeśli nie przepadasz za bobrem” (wideo)

Decydując się na zakup szybkiego modelu marki BMW nie od razu trzeba się „szarpnąć” na pełnoprawny egzemplarz M. Niemcy w swojej ofercie mają bardziej wszechstronne i również sprawiające frajdę z jazdy auta.

Samochody przygotowane przez dział M Performance łączą w sobie bezproblemową użytkowość i świetne osiągi. Jednym z doskonałych przykładów jest BMW M340i xDrive. Tym bardziej, jeśli nie podoba Ci się wielki grill w BMW M3.

BMW M340i xDrive G21 z wydechem Fi Exhaust. “Tak powinno brzmieć fabrycznie” (wideo)

Pod jego maską znajdziesz benzynową, 3.0 litrową jednostkę R6. Daje ona kierowcy do dyspozycji 374 konie mechaniczne i 500 niutonometrów momentu obrotowego.

Dzięki napędowi na cztery koła xDrive nie ma mowy o utracie przyczepności na starcie. To pozwala na sprint do 100 km/h w zaledwie 4,4 sekundy.

Autor załączonego nagrania wideo postanowił sprawdzić jaka natomiast jest prędkość maksymalna. Standardowo wybrał się w tym celu na krótką wycieczkę za naszą zachodnią granicę.

Pogrzebał pod maską BMW M340i xDrive G20 i teraz bez problemu radzi sobie z Teslą (wideo)

Prędkość maksymalna została tutaj ograniczona elektronicznie do 250 km/h. Samochód chętnie rozpędziłby się trochę bardziej. Przyspieszenie do 100 do 200 km/h również robi tutaj wrażenie i wynosi poniżej 11 sekund.