Bentley Bentayga Speed Space Edition. Dział Mulliner zabrał jednego z klientów w kosmos

Konfigurując nowe auto marki Bentley być może lista dostępnych opcji będzie dla Ciebie niewystarczająca. Wtedy z pomocą przyjdzie dział Mulliner, który spełni każdą Twoją zachciankę.

Efektem ich pracy jest chociażby egzemplarz modelu Bentayga Speed, którego zobaczysz na załączonych zdjęciach. Nazwano go Space Edition, gdyż inspirowano się przy jego tworzeniu właśnie kosmosem.

Bentley Bentayga Speed Space Edition
Bentley Bentayga Speed Space Edition

W 2021 roku Bentley zarobił o 1845 procent więcej niż w 2020. “Kryzys? Nie słyszeliśmy”

Z zewnątrz auto wyróżnia się szarym matowym lakierem, z którego przebija się delikatnie zielony odzień. To wszystko rozświetlone jest kilkoma pomarańczowymi akcentami.

Wewnątrz również mamy mnóstwo czerni, z którą kontrastują elementy w jaskrawym kolorze znanym z karoserii. Wrażenie robią panele Galaxy Stone na desce rozdzielczej przypominające powierzchnię księżyca.

Podróż w kosmos może również przypominać przyspieszenie. Bentayga w wersji Speed napędzana jest 6.0 litrowym silnikiem W12 o mocy 635 koni mechanicznych i 900 niutonometrach momentu obrotowego.

Bentley Bentayga Speed Space Edition
Bentley Bentayga Speed Space Edition

Mulliner Bentley Bentayga Outdoor Pursuits. Tylko 11 osób pojedzie nim na ryby i na grzyby

Ten wielki SUV potrafi rozpędzić się do 100 km/h w czasie 3,9 sekundy. Prędkościomierz zatrzyma się natomiast dopiero po osiągnięciu 306 km/h.