Audi A6 e-tron Avant Concept oficjalnie. Elektrycznym kombi przejedziesz 700 km (wideo)

Nie musieliśmy długo czekać na premierę po ostatniej zapowiedzi Audi. Początkowo podejrzewano, że A6 e-tron Avant Concept zobaczymy dopiero w kwietniu.

Przed nami bardziej praktyczna wersja koncepcyjnego modelu, który zaprezentowano nam w kwietniu 2021 roku. Teraz już wiemy jak mniej więcej będzie wyglądała kolejna generacja Audi A6, oczywiście w wersji w pełni elektrycznej.

Audi A6 e-tron Avant Concept
Audi A6 e-tron Avant Concept

Audi Q4 Sportback e-tron 50 quattro. Niemiecki elektryk przejedzie ponad 400 km i ma 299 KM

Premiera produkcyjnej wersji powinna się odbyć na przełomie roku 2023 i 2024. Jednym z najbardziej efektownych elementów stylistycznych, standardowo już dla Audi, są oczywiście światła.

Przednie reflektory, już w ostatecznym wariancie, mają być najwęższe w historii. Nie brakuje oczywiście szpanerskich animacji świetlnych, do czego Audi nas już przyzwyczaiło.

Audi A6 e-tron Avant Concept
Audi A6 e-tron Avant Concept

Rodzinne kombi szczyci się takim samym współczynnikiem oporu powietrza co Audi e-tron GT. Wynosi on zaledwie 0,24, co pozwoli zapewne nieco zwiększyć zasięg. Aerodynamika jest bardzo ważna w przypadku aut elektrycznych.

Jeśli chodzi o napęd, Audi powiedziało jedynie, że bazowe warianty mają zapewniać przyspieszenie do 100 km/h w niecałe 7 sekund. W topowych wersjach czas ten będzie wynosił znacznie poniżej 4 sekund.

Akumulatory zamontowane na nowej platformie PPE powinny pozwolić na przejechanie nawet 700 kilometrów. Ładowanie będzie się odbywało z mocą do 270 kW, więc naprawdę szybko.

Audi A6 e-tron Avant Concept
Audi A6 e-tron Avant Concept

Pozostaje nam czekać na premierę produkcyjnej wersji nowej generacji Audi A6. Nie wszyscy będą zadowoleni ze względu na rodzaj napędu, no ale niestety, taka jest przyszłość motoryzacji.