A miał “tylko” wcisnąć gaz do dechy na prostej. Nie opanował Audi R8 i uderzył w ścianę (wideo)

Mogłoby się wydawać, że wyścigi równoległe, niezależnie na jakim dystansie, to bezpieczny sport. Wystarczy przecież tylko trzymać prosto kierownicę i wcisnąć gaz do dechy.

Rzeczywistość jest jednak zupełnie inna. Szczególnie, jeśli mamy do czynienia z zawodami na naprawdę wysokim poziomie, gdzie samochody to prawdziwe potwory.

Wsadził BiTurbo do Audi R8, żeby “zaczęło jechać”. Patryk gonił go w Corvette Z06 (wideo)

Przekonał się o tym właściciel Audi R8 V10, które zobaczysz na załączonym nagraniu wideo. Niestety nie znamy dokładnej specyfikacji tego egzemplarza.

Najprawdopodobniej zdecydowano się tam zastosować układ twin turbo, który pomógł podnieść moc do grubo ponad 1000 koni mechanicznych. Jak widać, nawet na tak przyczepnej nawierzchni trudno to opanować.

Audi R8 uderzyło w betonową barierkę przy prędkości około 200 km/h. Na szczęście, kierowca miał wielkie szczęście i wyszedł z tego bez poważnych obrażeń.

77-latek podczas wyścigu zniszczył Lamborghini przy 350 km/h. “Chociaż go pokonałem” (wideo)

Nie był to niestety jedyny wypadek podczas zawodów TX2K22. Informowaliśmy już również o utracie panowania nad 2500-konnym Lamborghini Gallardo, prowadzonym przez 77-latka.