340 km/h na liczniku 650-konnego BMW M3 E92. Właściciel wrzucił pod maskę kompresor (wideo)

Wielu tunerów oferuje pakiety podnoszące moc w już naprawdę szybkich samochodach. Jak mówią, apetyt rośnie w miarę jedzenia, co skłania właścicieli aut sportowych do poszukiwania tego typu rozwiązań.

Właściciel widocznego na załączonym nagraniu BMW M3 E92 stwierdził, że 4.0 litrowy silnik V8 generujący 420 koni mechanicznych i 400 niutonometrów już mu nie wystarcza. Wybrał się więc do siedziby firmy G-Power.

G-Power nie ułatwia wyboru. Do oferty dołączają kolejne pakiety. Nawet 660 KM w BMW M2

Po kilku zabiegach, między innymi zamontowaniu kompresora, udało się uzyskać 650 koni mechanicznych i 600 niutonometrów. Usunięto również elektroniczny ogranicznik prędkości maksymalnej.

BMW M3 E92 G-Power
BMW M3 E92 G-Power

Na nagraniu zobaczysz nie tylko jak brzmi teraz BMW M3 w nowej konfiguracji, ale również jak się rozpędza. W tym celu autor zabrał nas na przejażdżkę po niemieckiej autostradzie bez ograniczenia prędkości.

W tym starym BMW M3 nie znajdziesz nawigacji ani tylnej kanapy. Mimo to kosztuje 1,2 mln zł

Można doznać szoku widząc jak wskazówka prędkościomierza wędruje do samego końca skali. Na komputerze pokładowym widać liczbę '340′, ale niestety według urządzenia GPS faktyczna prędkość to 'tylko’ 312 km/h.