VW ID.Buzz wpadł w ręce dziennikarzy przed premierą. Znamy cenę i dane techniczne (wideo)

Już niedługo, bo 9 marca, wszyscy będziemy mogli podziwiać nowy elektryczny samochód marki Volkswagen. Mowa oczywiście o ID.Buzz, którego prototypy bez przerwy kręcą kilometry po najbardziej wymagających drogach na świecie.

Kilku dziennikarzy miało już okazję przejechać się zamaskowanymi egzemplarzami, które nie są jeszcze wersją ostateczną. Jedno z nagrań opisujących to doświadczenie możesz zobaczyć tutaj.

Spotkał Volkswagena ID.Buzz ładując Teslę. Mamy zdjęcia wnętrza elektrycznego VW (wideo)

Mat Watson z redakcji CarWow przetestował egzemplarz z 204-konnym silnikiem napędzającym tylne koła. Ma tam do dyspozycji 310 niutonometrów momentu obrotowego i przyspieszenie do 100 km/h w około 10 sekund.

Volkswagen ID.Buzz
Volkswagen ID.Buzz

W ofercie pojawi się również wariant z dwoma silnikami i napędem na cztery koła. W tej opcji moc wyniesie 299 koni mechanicznych, a moment obrotowy 460 niutonometrów.

Volkswagen ID.Buzz posiada akumulatory o pojemności netto 77 kWh, które możemy ładować z mocą do 135 kW. To tak samo jak w modelu ID.4, z którym ID.Buzz dzieli płytę podłogową.

Producent deklaruje około 400 kilometrów zasięgu. Podczas testu i szybkich wyliczeń uwzględniających wskazania komputera pokładowego poznaliśmy realne wartości. W cyklu mieszanym powinno się udać przejechać do 320 kilometrów.

Volkswagen ID.Buzz Cargo
Volkswagen ID.Buzz Cargo

My już wiemy jak będzie wyglądał elektryczny bus Volkswagena. Oto ID.Buzz w całej okazałości

Ceny w Wielkiej Brytanii mają się zaczynać od około 50 000 funtów. W przeliczeniu na złotówki jest to nieco ponad 272 000 złotych. W ofercie pojawi się też wersja dostawcza, która z pewnością będzie tańsza.

https://youtu.be/6eYM0gWHBAE