Użyli drzwi jak skrzydeł. Nikt nie podejrzewał, że McLaren 720S potrafi latać jak ptak! (wideo)

W zdecydowanej większości samochodów dostęp do wnętrza wygląda bardzo podobnie. Pociągamy za klamkę i otwieramy drzwi zamontowane na normalnych zawiasach.

W niektórych przypadkach, szczególnie przy supersamochodach, producenci mieli ochotę żeby już samo wchodzenie do środka było wyjątkowe. Stąd zastosowanie niekonwencjonalnie otwieranych drzwi.

Pokazał spotterom co ma pod maską. Efektowne show w wykonaniu Koenigsegga Regera (wideo)

Zdecydowanie najciekawszym rozwiązaniem może się pochwalić Koenigsegg. Zawiasy, które wymyślili szwedzi potrafią zrobić naprawdę niezłe show. Podobnie sprawa wygląda w przypadku Tesli Model X.

Popularne są również opcje podniszenia drzwi do góry razem z kawałkiem dachu. Takie coś znamy już z Mercedesa 300 SL, ale również w dzisiejszych czasach jest to stosowane.

McLaren 720S
McLaren 720S

Jednym z przykładów jest McLaren 720S. Właśnie taki samochód zobaczysz na załączonym nagraniu wideo. Podczas jazdy kierowca i pasażer zaczęli szybko otwierać i zamykać drzwi, co pozwoliło im odlecieć!

Nagranie zostało na tyle dobrze zmontowane, że niektórzy mogliby uwierzyć, że stało się tak naprawdę. Na takie coś nie wpadłby chyba żaden reżyser kina science fiction.

W samochodzie za kilka milionów złotych nawet proces otwierania drzwi robi wrażenie (wideo)

Za napęd McLarena 720S odpowiada 4.0 litrowe V8 o mocy 720 koni mechanicznych. Czas przyspieszenia do setki wynosi tylko 2,9 sekundy. To piekielnie szybko, ale nie na tyle, żeby odlecieć w powietrze.