Tak (nie)działa system jazdy autonomicznej w Tesli. Kilka razy prawie skasował auto (wideo)

W samochodach marki Tesla po raz pierwszy na tak szeroką skalę zastosowano systemy autonomicznej jazdy. Niektórzy kierowcy mogą już skorzystać z Full Self Driving w wersji beta.

Wystarczy wtedy ustawić cel na nawigacji i Twoja Tesla samodzielnie Cię tam zawiezie. Oczywiście, póki jest to system, nad którym producent cały czas pracuje, nie należy mu ufać bezgranicznie.

Chcesz, żeby Twoja tesla posiadała tryb jazdy autonomicznej? Musisz wykupić subskrypcję

Co rusz pojawiają się usprawnione wersje Full Self Driving. Do niedawna system działał tylko na autostradach, teraz można tego używać również na miejskich ulicach.

Na załączonym nagraniu wideo zobaczysz, że jeszcze daleko mu do doskonałości. Gdyby nie kilka interwencji kierowcy Tesli Model Y, mogłoby się to skończyć naprawdę źle. Mężczyzna korzystał z systemu w wersji Beta 9.1.

Nadal nie jest to system, który pozwala kierowcy w pełni legalnie odwrócić uwagę od prowadzenia i zająć się czymś innym podczas jazdy. Na ten moment jeszcze chwilę poczekamy.

Mercedes pokonał Teslę. Ma pierwszy samochód z legalnym systemem autonomicznym (wideo)

W tym wyścigu Teslę wyprzedził niedawno Mercedes, którego system autonomicznej jazdy na to pozwala. Na pokładzie nowej Klasy S, która wyposażona będzie w dodatkowe kamery i radary, będziesz mógł nawet zasnąć za kierownicą.