Tak będzie wyglądał elektryczny Rolls-Royce. Przejedziesz do 700 km na jednym ładowaniu

W drugiej połowie 2023 roku na rynku pojawi się pierwszy w pełni elektryczny model Rolls-Royce’a. Brytyjczycy już teraz podkręcają atmosferę wrzucając do sieci zdjęcia zamaskowanego egzemplarza.

Przed producentem jeszcze długi okres testów. Chce on być pewny, że do klientów trafi sprawdzony produkt. Kierowcy testowi mają pokonać dystans 4,5 miliona kilometrów.

Rolls-Royce Spectre EV
Rolls-Royce Spectre EV

Rolls-Royce pokazał swoje auto na prąd. Zanim trafi do klienta, przejedzie 4.5 miliona km (wideo)

Zdjęcia auta w kamuflażu pozwoliły rosyjskim grafikom komputerowym na próbę odtworzenia finalnego wyglądu samochodu. Oczywiście na rewolucję nie mamy co liczyć.

Rolls-Royce Spectre EV będzie 2-drzwiowym coupe wielkości modelu Wraith. Nie zabraknie w nim wielkiego chromowanego grilla, wąskich reflektorów i długiej maski. Od razu rozpoznasz, że to nowy Rolls.

2024 Rolls-Royce Spectre EV
2024 Rolls-Royce Spectre EV fot. kolesa.ru

Napęd zostanie najprawdopodobniej zapożyczony od BMW, a konkretniej z modelu iX M60. Możemy więc liczyć na moc 619 koni mechanicznych i ponad 1000 niutonometrów momentu obrotowego.

Rolls-Royce dba o każdy szczegół. Po 111 latach modyfikuje figurkę dla lepszej aerodynamiki

Jeśli chodzi o pojemność akumulatorów, ma ona wynosić 120 kWh, co przełoży się na zasięg około 700 kilometrów na jednym ładowaniu. Są to jednak póki co tylko spekulacje, na oficjalne informacje jeszcze sobie poczekamy.