System antykradzieżowy figurki w Rollsie to nic nowego. Mercedes miał to już w latach 90 (wideo)

Jednym z najbardziej charakterystycznych elementów samochodów marki Rolls-Royce jest figurka Spirit Of Ecstasy. Została ona stworzona w 1911 i ostatnio przeszła delikatny 'lifting’.

Wszystko za sprawą elektromobilności i jeszcze większego nacisku na aerodynamikę. Odmłodzona rzeźba cechuje się mniejszym oporem powietrza, co będzie miało wpływ na zwiększenie zasięgu elektrycznych Rolls-Royce’ów. Mały bo mały, ale będzie.

Rolls-Royce dba o każdy szczegół. Po 111 latach modyfikuje figurkę dla lepszej aerodynamiki

Taka świecąca figurka mocno przyciąga wzrok przechodniów. Producent doskonale zdaje sobie z tego sprawę, że może ona być łakomym łupem dla złodziejaszków. Wymyślono więc specjalny system bezpieczeństwa.

Gdy tylko ktoś zacznie manipulować przy Spirit Of Ecstasy, figurka momentalnie schowa się pod przykrywką w wielkim chromowanym grillu.

Kolejną marką z podobnie wystającym emblematem jest oczywiście Mercedes-Benz. Gwiazda na masce to znak rozpoznawczy najdroższych modeli w aktualnej ofercie.

Nie wszyscy wiedzą, że już w latach 90 Niemcy mieli podobny system bezpieczeństwa. Jego działanie zostało zaprezentowane na załączonym nagraniu wideo.