Sprawili, że Lamborghini Countach wygląda lepiej niż ponad 30 lat temu opuszczając salon (wideo)

Lamborghini Countach to z pewnością jeden z niewielu modeli samochodów, o których marzysz od dziecka. Charakterystyczne drzwi i podnoszone do góry światła to już klasyka.

Na załączonym nagraniu wideo zobaczysz jeden z egzemplarzy tego modelu z bardzo bliska. Pojawił się on w studio detailingowym w celu korekty świeżo nałożonej powłoki lakierniczej.

Ponad 2 miliony złotych zakurzone na poboczu. Ktoś porzucił wyjątkowe Lamborghini (wideo)

Ten samochód to wersja 25th Anniversary. Jej produkcję rozpoczęto w 1988 roku świętując tym samym 25-lecie marki Lamborghini. Budowano je do 1990 roku, kiedy to Countach został zastąpiony modelem Diablo.

Pod tylną pokrywą tego wariantu montowano 5.2 litrowy silnik V12, który generuje 455 koni mechanicznych oraz 418 niutonometrów momentu obrotowego. Dzięki temu przyspieszenie do 100 km/h zajmuje 4,9 sekundy a prędkość maksymalna to 295 km/h.

Lamborghini Countach LPI 800-4 w towarzystwie przodków. 814-konna hybryda w akcji (wideo)

Z pewnością po takiej wizycie w „samochodowym SPA” właściciel będzie czerpał jeszcze więcej radości z jazdy. Lamborghini Countach 25th Anniversary wygląda teraz lepiej niż po wyjechaniu z salonu pod koniec lat 80.