Skoda Fabia zyska sportowy charakter dzięki wersji Monte Carlo. Nie licz na mocniejszy silnik

Nowa Skoda Fabia, która zadebiutowała w maju 2021 roku, wkroczyła już na nasz rynek i powoli na polskich drogach pojawiają się pierwsze egzemplarze.

Cennik, który został zaprezentowany pod koniec lipca 2021 roku, niestety uległ zmianom. Teraz najtańszy wariant to koszt co najmniej 62 000 złotych.

2022 Skoda Fabia Monte Carlo
2022 Skoda Fabia Monte Carlo

Skoda wyceniła nową Fabię w Polsce. Ceny startują od 59 100 zł za samochód z klimatyzacją

Teraz Czesi zapowiedzieli, że już wkrótce pojawi się długo wyczekiwana wersja wyposażenia Monte Carlo. W sieci pojawiły się pierwsze szkice.

Taka Skoda Fabia będzie się wyróżniała sportową stylistyką, którą znamy już z modeli takich jak Scala czy Kamiq. Karoserię ozdobi mnóstwo czarnych elementów, przyciemnione lampy, przemodelowane dokładki zderzaków, a w nadkolach pojawią się 18-calowe felgi.

Wewnątrz zostanie nieco rozświetlone przez czerwone akcenty na desce rozdzielczej. Na boczkach drzwi pojawi się imitacja karbonu, a na kierownicy i mieszkach znajdziesz czerwone przeszycia.

2022 Skoda Fabia Monte Carlo
2022 Skoda Fabia Monte Carlo

Najprawdopodobniej wersja Monte Carlo będzie dostępna wyłącznie w najmocniejszych wersjach silnikowych. Mowa zatem o 1.0 litrowym TSI o mocy 110 koni mechanicznych oraz 1.5 litrowym TSI o mocy 150 koni mechanicznych.

Oto zupełnie nowa Skoda Fabia 2021 pojemna jak VW Golf. Nie uświadczysz w niej diesla

Skoda jeszcze nie podała informacji na temat daty premiery tego wariantu Fabii. Nie powinniśmy jednak na ten moment zbyt długo czekać.