Skoda Fabia Monte Carlo (2022) oficjalnie. 150 KM z silnika 1.5 TSI i 8 sekund do setki (wideo)

Niedawno temu Skoda zapowiedziała usportowiony wariant Fabii, który miał dołączyć do oferty. Oto on, wariant Monte Carlo został nam właśnie zaprezentowany.

Zgodnie z przewidywaniami, jest to bezpośredni konkurent aut takich jak Polo R-Line, Clio RS-Line czy Fiesta ST-Line. Trzeba przyznać, że nazwa „Monte Carlo” prezentuje się w tym zestawieniu najlepiej.

2022 Skoda Fabia Monte Carlo
2022 Skoda Fabia Monte Carlo

Oto zupełnie nowa Skoda Fabia 2021 pojemna jak VW Golf. Nie uświadczysz w niej diesla

Taka wersja wyposażenia posiada w standardzie między innymi: 16-calowe felgi, światła LED, czarną podsufitkę, stalowe nakładki na pedały, sportowe fotele z zintegrowanymi zagłówkami czy skórzane wykończenie kierownicy i lewarka skrzyni biegów.

Nie brakuje kontrastujących elementów w kolorze czarnym i czerwonym, które zdecydowanie nadają Fabii sportowego charakteru. Opcjonalnie klient może zamówić 17-, a nawet 18-calowe felgi.

2022 Skoda Fabia Monte Carlo
2022 Skoda Fabia Monte Carlo
2022 Skoda Fabia Monte Carlo
2022 Skoda Fabia Monte Carlo

Wybierając wersję Monte Carlo wybór jednostek napędowych wzbogaca się o 1.5 litrowy silnik TSI o mocy 150 koni mechanicznych. Jest on dostępny tylko i wyłącznie w połączeniu ze skrzynią DSG.

Skoda Enyaq iV Coupe (2022). Wersja RS to najmocniejszy model w historii (wideo)

Takie zestawienie pozwala na przyspieszenie do 100 km/h w 8 sekund i osiągnięcie prędkości 225 km/h. Niestety jeszcze nie poznaliśmy polskiego cennika Skody Fabii Monte Carlo. Auta trafią do salonów w ciągu kilku miesięcy.