Polska policja ma nowe „pociski”. Cupra Leon 300 i Renault Megane RS będą ścigać kierowców (fot)

Policjanci drogówki od czasu do czasu otrzymują nowe radiowozy. Nie zawsze są to auta, które od razu skojarzysz ze stróżami prawa. Raz na jakiś czas we flocie pojawiają się nietuzinkowe modele.

Teraz funkcjonariusze ze stołecznej grupy Speed doposażyli się w dziesięć egzemplarzy Renault Megane R.S. Mało który kierowca, który lubi łamać przepisy będzie podejrzewał, że w takim wozie siedzi właśnie dwóch policjantów.

Renault Megane R.S. TCe 300 EDC (2021). To była ostatnia okazja, żeby się nim przejechać (wideo)

Do dyspozycji będą mieli 4-cylindrowy silnik o pojemności 1.8 litra, który generuje 300 koni mechanicznych oraz 420 niutonometrów momentu obrotowego. Niedawno testowaliśmy dokładnie taki model.

Renault Megane R.S.
Renault Megane R.S.
Renault Megane R.S.
Renault Megane R.S.

Żeby szybko ruszyć w pogoń za uciekinierem, radiowóz ten jest w stanie rozpędzić się do 100 km/h w 5,7 sekundy. Policjantów zgubisz dopiero gdy przekroczysz 255 km/h. Oczywiście nie ma sensu podejmować takiej próby.

Już wkrótce na drogi wyjadą auta w trzech kolorach: szarym, srebrnym oraz czarnym, na podstawowych felgach w rozmiarze 18 cali. Radzimy mieć oczy dookoła głowy, a najlepiej po prostu jeździć zgodnie z przepisami.

Według polskiego cennika zakup Renault Megane R.S. wiąże się z wydatkiem co najmniej 159 900 złotych. Nie wiemy natomiast ile finalnie cały zakup kosztował polską policję.

Renault Megane R.S.
Renault Megane R.S.

Nie jest to jedyna nowość na naszych drogach. Internauci informują w sieci o pojawieniu się jeszcze jednego rodzaju nieoznakowanego radiowozu, tym razem w okolicach Małopolski.

Cupra Leon
Cupra Leon

Tamtejsi policjanci otrzymali do dyspozycji nowe egzemplarze Cupry Leona. W tym przypadku niestety nie mamy dokładniejszych informacji na temat wersji silnikowej czy liczby zakupionych sztuk.

Cupra Leon w najmocniejszym wydaniu napędzana jest 2.0 litrowym silnikiem benzynowym o mocy 300 koni mechanicznych i momencie obrotowym wynoszącym 400 niutonometrów. Najprawdopodobniej właśnie taki wariant został nabyty.

Cupra Leon
Cupra Leon fot. facebook.com/nieoznakowaneradiowozy

CUPRA Leon VZ Cup (2022) oficjalnie. Więcej karbonu i lepsze kubełkowe fotele na pokładzie

Przyspieszenie do 100 km/h zajmuje mu 5,7 sekundy, a prędkość maksymalna jest ograniczona elektronicznie do 250 km/h. Cena auta w takiej wersji zaczyna się od 163 200 złotych. Noga z gazu!