Na świecie jeżdżą już dwa miliony Dacii Duster. Rumuński SUV okazał się wielkim hitem

Dacia pochwaliła się właśnie osiągnięciem kamienia milowego w postaci Dustera numer 2 000 000. Rumuński producent potrzebował na to 12 lat.

Właśnie tyle czasu temu zadebiutowała na rynku pierwsza generacja tego budżetowego SUV-a. Dzisiaj w salonach możemy spotkać jej drugą odmianę, która oferuje jeszcze więcej nowoczesnych technologii.

2022 Dacia Duster
2022 Dacia Duster przód

Dacia Duster Extreme wyceniona w Polsce. Limitowaną wersję kupisz za 75 700 złotych

Auto produkowane jest w zakładach w Rumuńskim Mioveni. Codziennie z taśmy zjeżdża około 1000 egzemplarzy, średnio jeden co 63 sekundy. Z tego miejsca auto trafia do 60 krajów na całym świecie.

Żeby zmieścić wszystkie sztuki Dustera w jednym miejscu, potrzeba by ponad 2 100 boisk piłkarskich. Gdyby ustawić je jeden na drugim, osiągnęłyby wysokość większą niż 380 gór Mount Everest.

Dacia Duster
Dacia Duster

Można również spróbować postawić samochody w linii jeden za drugim. Kolejka miałaby wtedy długość jak z Helsinek do Ankary i z powrotem. Bardzo nas cieszy, że Rumuni przygotowali dla nas takie interesujące ciekawostki.

Obecnie na polskim rynku ceny Dacii Duster zaczynają się od 52 200 złotych. Najbogatsza wersja SL Extreme z 1.5 litrowym silnikiem diesla o mocy 115 koni mechanicznych i napędem na cztery koła to już koszt 91 800 złotych.

2022 Dacia Duster Extreme
2022 Dacia Duster Extreme

Nowa Dacia Duster będzie hitem. Elementy stylistyczne z Renault zmienią go nie do poznania

Niebawem powinniśmy spodziewać się premiery kolejnej generacji tego popularnego modelu. Jeden z grafików komputerowych przewidział jak może wyglądać, adaptując do niego elementy z nowych Renault.