Możesz kupić 1 z 10 Bugatti Centodieci. Będzie o 21 milionów złotych drożej niż “w salonie”

W 2019 roku obchodzono 110 rocznicę założenia firmy Bugatti Automobili. Z tej okazji francuski producent jednych z najszybszych samochodów na świecie przygotował coś specjalnego.

To model Centodieci (z włoskiego „sto dziesięć”), który zbudowany został na bazie Chirona. Za napęd odpowiada tam 8.0 litrowy silnik W16, który w tym przypadku generuje 1600 koni mechanicznych i 1600 niutonometrów.

Bugatti Centodieci
Bugatti Centodieci

Do testów Bugatti Centodieci użyto silnika o mocy 9 300 KM. Liczy się każdy detal (wideo)

Jeśli któryś z klientów zdecyduje się na skorzystanie z funkcji procedury startu, pozwoli mu ona na osiągnięcie 100 km/h w 2,4 sekundy. Prędkość maksymalną ograniczono elektronicznie do 380 km/h.

Bugatti pozwoliło tylko 10 osobom na zakup tego modelu, po wpłaceniu 8 milionów euro, czyli około 37 milionów złotych. Żaden z klientów jeszcze nie odebrał swojego auta, dostawy mają zostać zrealizowane w tym roku.

Jakiś czas temu w sieci pojawiła się oferta odkupienia jednego z aut. Szczęśliwiec, który złożył zamówienie na Centodieci chciał je sprzedać za 10,5 miliona euro. Zyskałby więc na tym 'dealu’ około 11 milionów złotych.

Bugatti Centodieci
Bugatti Centodieci

Teraz mamy kolejny bardzo podobny przypadek. Jeden z japońskich dilerów wystawił ogłoszenie dotyczące sprzedaży 1 z 10 Centodieci. Tym razem kwota wynosi 12,5 miliona euro. Mowa oczywiście o wartościach netto.

Facet chce zarobić ponad 11 milionów złotych na Bugatti, którego jeszcze nie odebrał

Ten szczególny egzemplarz będzie można odebrać dopiero w styczniu 2023 roku we włoskiej Bolonii.