Mercedes-Benz wprowadza na rynek nowego Wallboxa. Naładujesz auto z mocą do 22 kW

Mercedes-Benz zaprezentował właśnie nową wersję swojego Wallboxa. To świetne rozwiązanie dla posiadaczy aut z napędem elektrycznym i hybryd typu plug-in, którzy chcieliby ładować swoje auto we własnym garażu. Nowy Wallbox pozwala na uzupełnianie akumulatorów z mocą do 22 kW. To o wiele szybciej niż ze standardowego gniazdka w ścianie, co znacznie skraca czas ładowania.

Mercedes-Benz Wallbox
Mercedes-Benz Wallbox

Dodatkowo możemy się połączyć naszym Wallboxem z siecią WiFi, dzięki czemu otrzymamy do niej dostęp z aplikacji mercedes.me na smartfonie. Będziemy wtedy w stanie kontrolować proces ładowania.

Ścienna ładowarka będzie również samodzielnie aktualizowała swoje oprogramowanie. Dzięki temu w przyszłości dostaniemy kolejne funkcje i obsługę nowych modeli Mercedesa.

Nieautoryzowane skorzystanie ze stacji można zabezpieczyć kodem w aplikacji lub kartą RFID. Urządzenie charakteryzuje się dosyć ciekawym designem, który nawiązuje do elektrycznych modeli Mercedesa.

Mercedes-Benz Wallbox
Mercedes-Benz Wallbox

Nowe Wallboxy mają się pojawić na polskim rynku w kwietniu 2022 roku. Niestety nie znamy ceny nowej wersji, dostępny do tej pory wariant kosztował około 5000 złotych.