Kolejne Fiaty zyskują napęd hybrydowy. Wiosną w salonach pojawi się 500X Hybrid i Tipo Hybrid

Europejskie salony marki Fiat już wkrótce będą mogły Ci zaoferować dwa modele z nowym napędem hybrydowym. Właśnie zaprezentowano nam 500X Hybrid oraz Tipo Hybrid.

Pod maską obu samochodów znajdziesz silnik nazwany FireFly. To 1.5 litrowa, 4-cylindrowa jednostka benzynowa, która generuje 130 koni mechanicznych oraz 240 niutonometrów momentu obrotowego.

Fiat Tipo Hybrid Fiat 500X Hybrid
Fiat Tipo Hybrid Fiat 500X Hybrid

Oto nowa wersja Red w Fiacie. „Zdezynfekujesz smartfona i jest dozownik na żel antybakteryjny”

Jest ona połączona z 48-woltowym silnikiem o mocy 15 kW oraz 7-biegową, dwusprzęgłową skrzynią automatyczną. Auto może się poruszać tylko i wyłącznie za sprawą jednostki elektrycznej.

Fiat Tipo Hybrid z tym napędem rozpędza się do pierwszej setki w 9.3 sekundy. Fiat 500X Hybrid potrzebuje na to dokładnie o 0,1 sekundy więcej.

Fiat Tipo City Sport
Fiat Tipo City Sport

Fiata 500X Hybrid możesz zamówić w wersji Hatchback oraz Dolcevita z miękkim dachem. Dostępne poziomy wyposażenia to: Club, Cross, Sport, a także (RED).

Fiat 500 oraz 500X Yachting Edition. Nowe kolory lakieru i mnóstwo drewna na pokładzie

Jeśli chodzi o Tipo Hybrid, tutaj masz do dyspozycji hatchbacka w jednym z wariantów: Tipo, City Life i Cross. Zamówienia na oba modele zostaną otwarte jeszcze w lutym, a pierwsze auta pojawią się w salonach na wiosnę.