Jeep Grand Cherokee 4Xe (2022) trafia do Europy. Dostaliśmy tylko 2.0 litrową hybrydę plug-in

Po światowej premierze nowego Jeepa Grand Cherokee, która miała miejsce we wrześniu 2021 roku, dostaliśmy informacje na temat modelu, który zawita na europejskim rynku. Dostaniemy tylko jedną wersję napędową.

Ze względu na przepisy dotyczące ekologii, Europejczycy będą mogli kupić nowego Grand Cherokee tylko w wersji 4Xe, czyli hybrydę typu plug-in. Na brak mocy nie będzie można jednak narzekać.

2022 Jeep Grand Cherokee 4Xe

Oto Jeep Grand Cherokee 4xe Trailhawk (2022). Po raz pierwszy z hybrydą typu plug-in (wideo)

Jeep Grand Cherokee 4Xe skrywa pod maską benzynowy silnik 4-cylindrowy o pojemności 2.0 litrów. Łącznie z dwoma silnikami elektrycznymi generuje on 380 koni mechanicznych oraz 637 niutonometrów momentu obrotowego.

Na pokładzie znajdują się akumulatory o pojemności 17 kWh. Dzięki nim możemy bezemisyjnie przejechać na prądzie do 51 kilometrów w warunkach miejskich.

2022 Jeep Grand Cherokee 4Xe
2022 Jeep Grand Cherokee 4Xe
2022 Jeep Grand Cherokee 4Xe
2022 Jeep Grand Cherokee 4Xe

Na wybranych rynkach (póki co nie ma mowy o Polsce), klienci będą mogli zakupić auto w specjalnej wersji Exclusive Launch Edition, na którą zapisy będą trwały od 17 lutego do 30 marca.

Wybrał się na przejażdżkę po rzeczce. Trochę przecenił możliwości Jeepa Gladiatora (wideo)

Taki samochód będzie się wyróżniał bogatszym wyposażeniem, chromowanymi akcentami na zewnątrz, 21-calowymi felgami i czarnym dachem. W środku znajdziesz brązową skórę, drewno, aż trzy ekrany w desce rozdzielczej, czy 19-głośnikowy system audio.

Polski cennik i datę wprowadzenia do oferty nowego Jeepa Grand Cherokee 4Xe poznamy już wkrótce.