Gość z BMW M5 CS nie boi się stawać do walki nawet z Ferrari. “Co za maszyna!” (wideo)

Pragnąc kupić naprawdę szybkie auto nie zawsze musisz się decydować na sportowe coupe ze znaczkiem Ferrari czy Lamborghini. Istnieje na rynku wiele bardziej praktycznych samochodów, które też oferują sporo emocji.

Modele takie jak Audi RS6, BMW M5 czy Mercedes-AMG E 63 skrywają pod maską piekielny potencjał. Na załączonym nagraniu zobaczysz bezpośrednie porównanie z włoskim supersamochodem.

Uznali, że Hyundai i20 N jest lepszy od Ferrari SF90. BMW M5 CS autem roku 2021 (wideo)

Na linii startu stanęło BMW M5 CS, które napędzane jest 4.4 litrowym, podwójnie doładowanym silnikiem V8. Generuje on 635 koni mechanicznych i 750 niutonometrów momentu obrotowego.

BMW M5 CS Ferrari 812 Superfast
BMW M5 CS Ferrari 812 Superfast

Jego rywalem jest Ferrari 812 Superfast, czyli bestia zasilana 6.5 litrowym, wolnossącym V12 o mocy 800 koni mechanicznych. Wraz z 718 niutonometrami momentu obrotowego są one przekazywane na tylną oś.

Dużą przewagą BMW jest napęd na wszystkie koła, który momentalnie odpycha rodzinnego sedana do przodu. Dawno nie widzieliśmy tak zaciętego pojedynku ze startu zatrzymanego.

Ferrari nie przyjmie już od Ciebie zamówienia na 812. Hybrydowy następca nadjedzie w 2023 roku

Oczywiście w wyścigu z rolki Ferrari pokazało na co je stać i zostawiło M5 CS daleko z tyłu. Zaskoczeniem okazało się natomiast porównanie skuteczności układów hamulcowych.