Gość z Aventadora SVJ zredukował bieg przed kamerą. Mikrofon nie był na to gotowy (wideo)

Spotterzy egzotycznych samochodów widząc na horyzoncie Lamborghini Aventadora są już przygotowani na to, co za chwilę będzie się działo. Jeśli kierowca wykaże się odrobiną dobrej woli, zaprezentuje przed kamerą potencjał V12.

6.5 litrowa jednostka to obecnie jeden z najgłośniejszych silników na rynku. Dodatkowo wielu właścicieli tego modelu Lamborghini decyduje się na modyfikację układu wydechowego.

Są tylko 63 takie Aventadory SVJ na świecie. On i tak wyrzucił seryjny wydech do śmieci (wideo)

Na załączonym nagraniu wideo zobaczysz egzemplarz w wersji SVJ. Seryjnie oferuje ona kierowcy 770 koni mechanicznych oraz 720 niutonometrów momentu obrotowego. Przyspieszenie do 100 km/h zajmuje tylko 2,8 sekundy.

Wjeżdżając na niemiecką autostradę bez ograniczenia prędkości z łatwością przekroczysz barierę 300 km/h i nadal będziesz się rozpędzał aż do osiągnięcia 351 km/h. Wtedy do akcji wkroczy elektroniczny limiter. Wszystko ze względów bezpieczeństwa.

Producent zdecydował się zbudować tylko 900 egzemplarzy SVJ w wersji Coupe oraz 800 sztuk Roadstera. Ceny netto zaczynały się od około 1,8 miliona złotych.

Co za kot! Aventador SVJ z nowym układem wydechowym wyje w niebogłosy jak F1 (wideo)

Autor filmu i jego koledzy nie spodziewali się chyba, że doświadczą za chwilę takiego hałasu. Nawet mikrofon kamery nie był w stanie poradzić sobie z tym rykiem.