Gość kupił starego Mercedesa za 27 mln złotych. Egzemplarz w innym kolorze poszedł za niecałe 7

Na aukcjach organizowanych przez RM Sotheby’s zazwyczaj można znaleźć bardzo interesujące samochody. Bez zasobnego portfela możesz tam się wybrać tylko jako widz.

Teraz na wyprzedaży w Arizonie pojawił się wyjątkowy egzemplarz Mercedesa 300SL, znanego potocznie jako Gullwing. Auto wyprodukowane w 1955 roku osiągnęło kosmiczną cenę.

Mercedes-Benz 300SL
Mercedes-Benz 300SL

Ten gość kompletnie oszalał. Kupił Chevroleta Corvette Z06 C8 w cenie Bugatti Chirona (wideo)

Zwycięzca aukcji zapłacił za niego 6,8 miliona dolarów, czyli około 27 milionów złotych. Co tak mocno podbiło cenę? Okazało się, że jest to jeden z 29 lżejszych egzemplarzy, w którym nadwozie wykonano z aluminium.

Pozostałe Mercedesy 300SL, których wyprodukowano 1 371 sztuk, budowano ze stali. Na tej samej aukcji sprzedano również jeden taki egzemplarz. Ten osiągnął cenę 6,8 miliona złotych.

Mercedes-Benz 300SL
Mercedes-Benz 300SL

To również bardzo dużo jak za ten model. Powodem tego był fakt, iż jest to jeden z zaledwie dwóch egzemplarzy pomalowanych lakierem Dunkelgrau.

Chcą sprzedać to stare BMW za 10 milionów złotych. Elvis Presley kupił takie dwa (wideo)

Za napęd obu samochodów odpowiada 3.0 litrowa jednostka R6, która generuje moc 215 koni mechanicznych i moment obrotowy wynoszący 275 niutonometrów. Auto z aluminiowym nadwoziem jest lżejsze o 95 kilogramów od standardowego 300SL.