Gość kupił sobie nową Corvette C8. Zdziwił się, gdy BMW Serii 3 zaczęło go doganiać (wideo)

Jeśli szukasz szybkiego BMW Serii 3, nie zawsze musisz wydawać fortunę na najmocniejszy wariant M3 Competition. Czasami warto rozważyć zakup modelu M340i.

Pod jego maską znajdziesz 3.0 litrowy silnik R6, który generuje 374 konie mechaniczne oraz 500 niutonometrów momentu obrotowego. To wszystko nie trafia na oś tylną, a na wszystkie cztery koła za pomocą systemu xDrive.

Objechał nowe Audi RS4 czarnym BMW M340i. Wystarczyło zainwestować 3 tys. zł (wideo)

Pozwala to na świetne osiągi i pewne prowadzenie. Seryjny egzemplarz przyspiesza do 100 km/h w 4,4 sekundy. Do tego możesz się zdecydować na bardziej praktyczny wariant Touring. M3 kombi pojawi się w ofercie BMW dopiero w tym roku.

Dokonując kilku relatywnie tanich modyfikacji możesz utrzeć nosa kierowcom naprawdę szybkich samochodów. Właściciel egzemplarza widocznego na załączonym nagraniu wideo zmienił downpipe i wykonał chiptuning.

Nie wiemy niestety jaki przyrost mocy to spowodowało, ale wystarczy obejrzeć jeden z jego pojedynków. Gość postanowił zmierzyć się BMW z nowym Chevroletem Corvette C8.

Pogrzebał pod maską BMW M340i xDrive G20 i teraz bez problemu radzi sobie z Teslą (wideo)

Znajdziesz tam centralnie umieszczony silnik V8 o pojemności 6.2 litra i mocy 502 koni mechanicznych. Na słabszym i tańszym BMW nie zrobiło to większego wrażenia.