Ferrari potwierdziło, że w tym roku rozpocznie produkcję SUV-a. Purosangue nadchodzi (wideo)

To już oficjalne. Ferrari potwierdziło, że w tym roku rozpocznie się produkcja pierwszego SUV-a tej legendarnej włoskiej marki. O modelu Purosangue jest głośno już od kilku lat.

Wprowadzenie do oferty tak wszechstronnego samochodu będzie jednym z głównych czynników do pobicia kolejnego rekordu sprzedaży. Z pewnością Ferrari może liczyć na jeszcze lepsze wyniki niż w 2021 roku.

W 2021 roku dziennie sprzedawało się 30 Ferrari. To najlepsze 12 miesięcy dla Włochów w historii

Niemalże każdy tego typu producent notował spore zyski dorzucając SUV-a do sprzedaży. Było tak w przypadku między innymi Aston Martina, Bentleya czy Lamborghini.

2023 Ferrari Purosangue
2023 Ferrari Purosangue fot. superrenderscars

Włosi nie uraczyli nas jeszcze informacjami dotyczącymi jakichkolwiek technikaliów. Przewiduje się, że Ferrari Purosangue będzie dostępne w kilku wersjach napędowych.

Możemy się spodziewać hybryd opartych na 2.9 litrowym V6 lub 4.0 litrowym V8. To rozwiązania znane z modeli 296 GTB czy SF90 Stradale. Jest też szansa na topowy wariant z wolnossącym silnikiem V12.

Jeśli Ferrari zastosuje napęd hybrydowy, to Aston Martin DBX707 nie nacieszy się zbyt długo koroną najmocniejszego luksusowego SUV-a na świecie.

Aston Martin DBX707 (2023) oficjalnie. To najmocniejszy luksusowy SUV na rynku (wideo)

W przypadku jednostki V6 mielibyśmy do dyspozycji 820 koni mechanicznych, a w wersji z V8 byłoby ich aż 1000. Czy Włosi zaszaleją aż tak mocno? Na odpowiedź musimy jeszcze chwilę poczekać.

Produkcja Ferrari Purosangue ma się rozpocząć jeszcze w tym roku, a pierwsze egzemplarze trafią do klientów na początku roku 2023. To jeden z najbardziej wyczekiwanych samochodów na rynku.

Ferrari Purosangue render
Ferrari Purosangue render fot. carmagazine

Aston Martin DBX707 (2023) oficjalnie. To najmocniejszy luksusowy SUV na rynku (wideo)

Na załączonym nagraniu wideo zobaczysz jedne z ostatnich jazd testowych. Producent nadal mocno kamufluje ten model, ale kilku grafików komputerowych postanowiło zaprezentować nam swoją wizję finalnego wyglądu Purosangue.