Darmowe ładowarki aut elektrycznych dla obywateli Ukrainy i pomagających im Polaków

Pomoc Ukrainie nadciąga z coraz większej liczby źródeł. Polacy bardzo chętnie organizują zbiórki najbardziej potrzebnych rzeczy i oferują transport uciekającym z pola walki kobietom i dzieciom.

Teraz do akcji przyłączyli się operatorzy stacji ładowania samochodów elektrycznych. Chcą oni pomóc zarówno mieszkańcom Ukrainy, którzy opuszczają swój kraj autami z takim napędem, ale również Polakom, którzy niosą pomoc.

Chciał naładować Porsche Taycana na Podlasiu. Sołtys zaproponował metodę “na krótko” (wideo)

Polski oddział GreenWay rozesłał do swoich użytkowników wiadomość o udostępnieniu darmowych sesji ładowania. Aby skorzystać z takiej usługi wystarczy skontaktować się z infolinią, oraz oczywiście być zarejestrowanym w sieci GW.

Na podobny ruch zdecydowała się Tesla, która udostępniła cztery superchargery znajdujące się w okolicy granic z Ukrainą. W Polsce dotyczy to ładowarki w Trzebownisku.

Tesla Model 3
Tesla Model 3

Tutaj nie jest wymagana rejestracja w sieci czy pobranie aplikacji mobilnej. Z urządzeń mogą korzystać również właściciele pojazdów innych marek niż Tesla.

Już nie będziesz się martwił ładowaniem. Na baterii tego Merca przejedziesz nawet 1000 km

Jeśli chodzi o ładowarki GreenWay, darmowe ładowanie samochodów elektrycznych jest możliwe wstępnie do 13 marca. Z pewnością w razie potrzeby operator przedłuży ten termin. Bardzo możliwe, że wkrótce do akcji dołączą kolejni operatorzy.