BMW M340i xDrive G21 z wydechem Fi Exhaust. “Tak powinno brzmieć fabrycznie” (wideo)

Wielu posiadaczy nowych samochodów usportowionych może narzekać na mierny dźwięk wydobywający się z układu wydechowego. Producenci posiadają niestety spore ograniczenia dotyczące emisji spalin i ekologii.

Na szczęście wydając trochę gotówki można sprawić, że silnik ponownie będzie mógł oddychać pełną piersią i zadowalać kierowcę pełniejszym brzmieniem. Wystarczy poszukać nowego wydechu.

Poszedł jak przecinak. Kierowca Ferrari zrobił sobie tor wyścigowy w ruchu publicznym (wideo)

Doskonałym przykładem jest BMW M340i xDrive Touring G21, które zobaczysz na załączonym nagraniu wideo. Pod jego maską pracuje 3.0 litrowy silnik R6, który produkuje moc 374 koni mechanicznych i 500 niutonometrów momentu obrotowego.

Taki samochód potrafi rozpędzić się do 100 km/h w 4,6 sekundy. Prędkość maksymalna została standardowo ograniczona elektronicznie do 250 km/h, ale z pewnością jest potencjał na więcej.

Właściciel zdecydował się wymienić układ wydechowy na zbudowany przez firmę Fi Exhaust. Efekt jest piorunujący. Właśnie tak powinno brzmieć to auto już po wyjechaniu z salonu.

Robiła fotkę czarnego Lamborghini na mieście. Tego po kierowcy się nie spodziewała (wideo)

Dodatkowo kierowca może nadal wedle uznania zamknąć zawory w układzie, które spowodują znaczne wyciszenie wydechu. Taka opcja przyda się kiedy chcesz zachować pokojowe stosunki z sąsiadami, lub przewozisz akurat w foteliku śpiące dziecko.