A gdyby Enyaq iV Coupe RS była prawdziwym Coupe? 3-drzwiowy SUV Skody miałby sens?

Pod koniec stycznia 2022 roku Skoda zaprezentowała swój najmocniejszy model w historii. Jest to również ich pierwszy SUV z nadwoziem w stylu coupe.

Nie są to jednak wszystkie 'pierwsze razy’. Enyaq iV Coupe to elektryczny model dostępny w wariancie RS. W tej wersji oferuje on 300 koni mechanicznych i 460 niutonometrów momentu obrotowego.

2023 Skoda Enyaq iV Coupe RS
2023 Skoda Enyaq iV Coupe RS przód

Skoda Enyaq iV Coupe (2022). Wersja RS to najmocniejszy model w historii (wideo)

Dzięki napędowi na cztery koła auto jest w stanie rozpędzić się do 100 km/h w czasie 6,5 sekundy. Prędkość maksymalna została zwiększona o 20 km/h względem pozostałych Enyaqów iV i wynosi teraz 180 km/h.

Nowy styl nadwozia pozwolił na uzyskanie świetnego współczynnika oporu powietrza, najlepszego w swojej klasie. Wynosi on 0,234 i pozwala na uzyskanie jeszcze lepszych zasięgów na jednym ładowaniu.

Skoda Enyaq iV Coupe RS
Skoda Enyaq iV Coupe RS fot. X-Tomi Design

Grafik komputerowy X-Tomi Design postanowił sprawdzić, jak Enyaq iV Coupe RS wyglądałby w wydaniu 3-drzwiowym, czyli jak na prawdziwy samochód Coupe przystało. Przednie drzwi zostały mocno wydłużone, a tylne oczywiście usunięte.

Skoda Fabia zyska sportowy charakter dzięki wersji Monte Carlo. Nie licz na mocniejszy silnik

Trzeba przyznać, że auto w takiej wersji robi jeszcze lepsze wrażenie. Niestety, ze względu na słabą praktyczność, szanse na jego powstanie są dużo mniejsze od zera.