Zamiast wolnego miejsca na parkingu szukał trakcji. 600 KM wyrywało się z łańcucha (wideo)

Odpowiednie wykorzystanie dużej mocy, nawet w przypadku samochodu z napędem na wszystkie koła, nie jest takie proste, jak może się wydawać.

Właśnie dlatego producenci montują w swoich autach funkcję procedury startu. Elektronika pomaga kierowcy wystartować z optymalnych obrotów, żeby jak najbardziej efektywnie się rozpędzić.

Jazda Audi RS6 Performance nieźle poprawia humor. “To moje wymarzone kombi” (wideo)

Nie jest to oczywiście niczym nowym. Tego typu rozwiązania stosowane są od lat. Trzeba jednak pamiętać, że sama ta funkcja nie pomoże, jeśli nie dopilnujesz innych kwestii.

Chociażby tak ważnego aspektu jak przyczepne podłoże. Koleś z nowego Audi RS6 C8 postanowił spróbować wykorzystać 600 koni mechanicznych na parkingu piętrowym.

Co za dzik! Nie odważyłbyś się zrobić tak w swoim Audi RS6. Opony błagały o litość (wideo)

Niestety, posadzka okazała się na tyle śliska, że zamiast przyspieszenia do 100 km/h w czasie 3,6 sekundy, była wielka walka o złapanie przyczepności.