Tak wygląda nowe BMW X5 M Competition (2023) po liftingu. Zmian szukaj mikroskopem

Już w ciągu najbliższych miesięcy BMW zaprezentuje nam odświeżony model X5 generacji G05. Zamaskowane egzemplarze testowe kręcą się od dłuższego czasu po okolicach Monachium.

Ich szpiegowskie zdjęcia skłoniły grafików komputerowych do wykonania renderingów. Pomogą nam one sobie wyobrazić jak może wyglądać nowe BMW X5, w tym przypadku w wersji M Competition.

BMW rozszerza swoją ofertę. Więcej modeli z napędem xDrive i nowy silnik w Serii 2 Coupe

Zmiany nie są spektakularne. Z przodu mamy nowy zderzak, grill i węższe reflektory. W tylnej części nadwozia główną różnicą są lampy przypominające nieco te znane z nowego BMW X3, o bardziej „trójwymiarowym” kształcie.

2023 BMW X5 M Competition
2023 BMW X5 M Competition fot. kolesa.ru

Więcej nowości znajdziesz wewnątrz. Pojawi się tam deska rozdzielcza z dwoma wielkimi ekranami obsługującymi nowy system iDrive 8. Z pewnością klienci zyskają nowe opcje personalizacji.

Jeśli chodzi o jednostki napędowe, nie mamy na ten temat żadnych informacji. Obecna gama silnikowa jest dosyć kompletna i wydaje nam się, że niewiele się tam zmieni.

BMW Serii 8 (2022) po liftingu z podświetlanym grillem i przyciemnionymi reflektorami (wideo)

Wariant X5 M Competition nadal będzie napędzany 4.4 litrowym V8 o mocy 625 koni mechanicznych. Być może, podobnie jak w przypadku X3/X4 M Competition, zwiększy się moment obrotowy, co pozwoli na uzyskanie lepszego przyspieszenia. Aktualnie sprint do 100 km/h zajmuje 3,8 sekundy.