Tak przyspiesza Alfa Romeo Stelvio po tuningu. Z 2.9 V6 wyciągnęli dodatkowe 50 KM (wideo)

Myśląc o SUV-ie, który oferuje kierowcy potężną moc silnika, zazwyczaj do głowy przychodzą Ci modele Audi, BMW czy Mercedesa-AMG. Nie na tym jednak kończą się możliwości.

Szukając czegoś bardziej stylowego możesz się udać do salonu Alfy Romeo. Będzie tam na Ciebie czekało Stelvio Q. Sportowy SUV o świetnych osiągach.

Włoch na sjeście, Brytyjczyk na herbatce. Walka SUVów zdominowana przez Niemców (wideo)

Pod maską skrywa on podwójnie doładowaną, 2.9 litrową jednostkę V6, która generuje moc 510 koni mechanicznych oraz moment obrotowy wynoszący 650 niutonometrów. Oferuje również piękne brzmienie.

Egzemplarz, który zobaczysz na załączonym nagraniu wideo, poddany został tuningowi w firmie SQUADRA tuning. Udało im się podnieść moc do 560 koni mechanicznych, a moment obrotowy do 766 niutonometrów.

Ze względu na warunki pogodowe nie udało się zmierzyć odpowiednio czasu przyspieszenia od 0 do 100 km/h. Wynik okazał się być o 0,1 sekundy gorszy, niż podawane przez producenta 3,8 sekundy w seryjnym aucie.

Czy Porsche zawsze jest najszybsze? Pojedynek z Alfą Romeo i BMW to zweryfikował (wideo)

Imponujące natomiast okazało się rozpędzenie od 100 do 200 km/h. Na niemieckiej autostradzie bez ograniczenia prędkości uzyskano czas 9,2 sekundy.